Opublikowany przez: Familiepl 2020-03-19 11:28:04
Autor zdjęcia/źródło: zdjęcie Peter Lewicki/Unsplash
Czas kwarantanny to dość nietypowy czas dla wszystkich. Zaczynamy się nudzić, nudzą się tez dzieci, które mają przymusowe korona ferie. Rodzice starają się jak mogą, aby urozmaicić maluchom czas, ale nie zawsze jest to łatwe. Dlatego zamiast włączać dziecku bajki, idźcie do teatru dla dzieci online – za darmo!
To także trudny czas dla artystów, którzy zawiesili wszystkie spektakle teatralne i zamknęli instytucje kulturalne. To jednak ważne, abyśmy w tym czasie zostali w domu, więc nie narzekajmy, tyko poszukajmy najmłodszym ciekawych spektakli online – w teatrze za darmo.
Wieczorem przygotujcie sobie herbatkę, koc, włączcie laptopa lub tv z internetem, siądźcie całą rodziną na sofie i wybierzcie się z nami na spektakl
To pierwszy teatr, który zaoferował młodym widzom spektakle online. „Teatr Groteska w sieci” codziennie o godz. 12 proponuje, aby na stronie teatru posłuchać piosenek ze spektakli dla najmłodszych. Natomiast w weekendy na stronie teatru dostępna będzie na przykład sztuka „Brzydkie kaczątko” na motywach baśni H.Ch. Andersena i w reżyserii Beaty Pejcz. Jest to sztuka zarejestrowana wcześniej, a jednocześnie jedna z ulubionych według stałych bywalców teatru.
Podobną propozycję znajdziemy na stronie Teatru Telewizji, gdzie młodzi widzowie mogą zobaczyć zarówno znane jak i mniej znane spektakle, zarejestrowane wcześniej. Ciekawostką będą też relacje ze spektakli i wywiady z aktorami.
Na Facebooku zaskoczyła nas pozytywnie strona Kutnowskiego Domu Kultury, który zdaje się mieć bogatą ofertę teatralną dla dzieci. Udostępniony przed Kutnowski Dom Kultury spektakl "Pchła Szachrajka", przygotowanego przez aktorów amatorów ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie, okazał się hitem, który na FB oglądało jednocześnie kilkaset osób. Zachęcony tym sukcesem KDK przedstawia już kolejny spektakl Teatru Puszek „Lis Przechera”. To dobra inicjatywa, aby z teatrem działać nie tylko lokalnie.
Podobnie Teatr Wielki proponuje najmłodszym spotkania z operą i teatrem (część jednak płatna). Można przy okazji nauczyć się zachowania w teatrze czy operze – w cyklu spotkań z Moniuszką.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.